close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
نشریه اقتصادی بیزینس پرس:آموزش افزایش هوش مالی
آخرین مطالب

تبلیغات سایت

قلم خش گير خودرو ( رنگ فابريك)
قلم تشخيص رنگ کارشناس 2

راه اندازی تالار گفت و گو

تالار گفتوگوی سایت کار و تجارت افتتاح شده است . کاربران میتوانند مطالب خود را بادیگر کاربران به اشتراک بگذارند و با دیگر کاربران به بحث و گفتوگو بپردازند.فقط اعضا میتوانند از امکانات کامل تالار استفاده کنند. عضویت در سایت کم تر از 30 ثانیه صورت میگیرد + یک بخش ویژه به عنوان ایده بازار برای ایده های نوین کاربران

افتتاح فروشگاه اینترنتی وبسایت کارو تجارت

فروش انواع مقالات ، پروژه های دانشجویی و پایان نامه در تمامی رشته ها و مقاطع.

کمیاب ترین مقالات و پروژه ها با ارزانترین قیمت.


عارف غفوری رقیب سرسخت کریس آنجل و دیوید کاپرفیلد

*مژده* افتتاح کانال تلگرامی کمپین طرفداران عارف غفوری *مژده*

فیلم و عکس و خبر های جدید را در تلگرام خود دریافت کنید 

عارف غفوری رقیب سرسخت کریس آنجل و دیوید کاپرفیلد ( خارج کردن روح از بدن متوقف کردن نبض پرواز و راه رفتن روی آب های خلیج فارس خواندن ذهن و پیش گویی های فوق العاده عارف منجر به برنده شدن جایزه جهانی بهترین شعبده باز جهان جایزه مرلین شد )

ادرس سایت : arefghafouricamp.rzb.ir

مارا در تلگرام دنبال کنید برای عضویت روی  لینک تلگرام زیر کلیک و سپس join را در تلگرام خود بزنید 


telegram.me/arefghafouricam

آخرین ارسال های انجمن

ارسالی کاربر : آموزش افزایش هوش مالی

ارسالی کاربر : آموزش افزایش هوش مالی

ارسالی کاربر :

Mahdi mohamadian

نشریه اقتصادی بیزنس پرس

بیل گیتس : اینکه فقر به دنیا آمده اید تقصیر شما نیست ولی اگر فقیر از دنیا بروید این تقصیر شماست

آموزش افزایش هوش مالی:

همگی مردم دنیا چه فقیر و چه ثروتمند مشکل مالی دارند . فکر میکنند اگر پول زیادی داشته باشند مشکلات مالی آنها تمام میشود در حالی که اینطور نیست و پول بیشتر مسائل مالی بیشتری را به دنبال دارد.

پول به تنهایی مشکلات مالی را بر طرف نمیکند .تحصیلات هم مشکلات مالی را حل نمیکند . داشتن یک شغل هم مشکلات مالی را حل نمیکند . پاسخ به این سوال که چه چیزی مشکلات مالی را برطرف میسازد جواب ( هوش مالی ) است.

هوش مالی مشکلات مالی را برطرف میسازد . هوش مالی بخشی از هوش کلی ماست که برای حل مشکلات مالی از آن استفاده میکنیم.

مشکلات مالی رایج در دنیای امروز تطبیق نداشتن درآمد ها و هزینه های زندگی نداشتن خانه شخصی بدهکاری هزینه های بهداشتی و ... است که با استفاده از هوش مالی میتوان آنها را برطرف کرد .

اگر هوش مالی خود را تقویت نکنیم روز به روز مشکلات وخیم تر میشود و شرایط روز به روز سخت تر .

واقعیت این است که پول تاثیر به سزائی بر سبک زندگی و کیفیت زندگی دارد . پول آسایش می آورد آزادی زمانی و آزادی انتخاب می آورد . ولی بدست آوردن پول به تنهایی اگر با استفاده از هوش مالی نباشد منجر به ثروتمند شدن نمیشود.

این نکته را باید در نظر داشت که اگر بتوانید مشکلات مالی را حل کنید هوش مالی شما رشد میکند و وقتی هوش مالی رشد کند ثروتمند تر میشوید و اگر مشکلات مالی را حل نکنید روز به روز فقیر تر میشوید.

حال این سوال مطرح است که علت فقر چیست ؟؟؟

فقر حاصل غرق شدن یک شخص در مسائلی است که نمیتواند آن ها را حل کند .نمام دلایل فقر مشکلات مالی نیستند .

اعتیاد ازدواج با فرد نامناسب نداشتن مهارت کاری و مشکلاتی از این دست نیز میتواند دلایل فقر باشد

برخی از مشکلات امروزه مثل بدهی های بیش از حد و دستمزد پائین ناشی از شرایطی است که برطرف نمودن آنها خارج از توان یک فرد است و معضلاتی است که مربوط به دولت و سیاست گذاری های ضعیف اقتصادی و رانتهایی که در اقتصاد ها وجود دارد میباشد

پس باید به شیوه ای هوش مالی خود را تقویت کرد تا در مهلکه ای روز به روز عرصه بر انسانها در کلیه جوامع تنگ تر میشود و فقر و رکود گسترده بیشتری می یابد بتوان به آزادی مالی دست پیدا کرد.

تغییر قوانین پول در دنیای امروز:

در سال 1971 ریچارد نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا با یک سیاست اقتصادی اشتباه پشتوانه ی طلا را از چاپ پول جدید کنار زد و موجب تغییر در قوانین پول گردید.

این سیاست موجب گردید که پول ارزش خود را از دست بدهد و ارزش آن به در جریان بودن پول وابسته باشد.به عبارت دیگر با توجه به سیاستهای اقتصادی موجود دنیا و تغییر قوانین قدیمی پول پس انداز کردن پول منجر به کاهش ارزش پول میشود و لازم است تا هرگونه نقیدینگی به جای پس انداز تبدیل دارائی گردد .درحالیکه در قوانین قدیمی پول پس انداز کردن پول در جایگاه خاصی در بین مردم داشت و نشان دهنده هوش مالی بود . درحالیکه در قوانین جدید دیوانگی مالی محسوب می شود .

در دنیای امروزی  (تحلیل) :جامعه مانند رگ و پول مانند خون با گردش پول در رگ (جامعه) است که بدن زنده است .

در دنیای کنونی تبدیل فوری پول به دارائی به دارائی ریگر نشان دهنده میزان هوش مالی می باشد.

وقتی خانه گران می شود یا قیمت طلا بالا می رود و یا قیمتهای سهام می کند معنی آن این است که ارزش پول کاهش پیدا کرده است و درآمد افراد با پول کاهش میابد.

چگونه ثروتمندان روز به روز ثروتمند تر می شوند ؟

کلید ثروتمند شدن در این است که تشخیص دهید سیستم تغییر قوانین پول نا عادلانه است . قوانین را یاد بگیرید و از آن ها به نفع خود استفاده کنید .

این کار نیازمند هوش مالی است و هوش مالی را باید با حل کردن مشکلات مالی بدست آورد . ثروتمندان مشکلات مالی را به عنوان فرصتی برای یادگیری میبینند.فرصتی برای رشد فرصتی برای با هوش شدن و فرصتی برای ثروتمند شدن.

ثروتمندان به جای گریختن دوری کردن یا تظاهر به اینکه مشکلات مالی اصلا و جود ندارد و به مشکلات مالی خوش آمد می گویند چون میدانند در مشکلات مالی فرصتهائی هست که در آن میتوانند باهوش تر شوند و درنتیجه ثروتمند تر شوند

فقرا چگونه با مشکلات مالی برخورد میکنند؟

فقرا مشکلات مالی را تنها به صورت همان شکلی میبینند.بسیاری از آن ها فکر میکنند که قریانی پول شده اند و بسیاری فکر میکنند تنها شخصی هستند که مشکل مالی دارند.

تنها تعداد کمی از آن ها میفهمند که مشکلات مالیشان ناشی از نحوه نشگرششان است.ناتوانی آنها در حل مشکلات مالی و یا اجتناب از مقابله با آن باعث شده مشکلات مالی آنها بیشتر و بیشتر شود. وبه جای این که هوش مالی خود را افزایش دهند مشکلات مالی خود را افزایش میدهند.

نحوه برخور قشر متوسط با مشکلات اقتصادی و مالی

 فقراقربانیان پول هستند و قشر متوسط زندانیان پول . قشر متوسط به جای این که مشکلات مالی خود را حل کنند فکر میکنند می توانند در برابر مشکلات مالی زرنگی به خرج دهند . آنها پول خرج میکنند و به دانشگاه می روند تا بتوانند شغلی مطمئن پیدا کنند.

اکثر آنها اینقدر با هوش هستند که بتوانندپول درآورند و جلوی مشکلات مالیشانیک سد ایجاد کنند.آنها خانه ای می خرند هر روز به سرکار خود می روند و از طریق سهام یا اوراق مشارکت برای دوران بازنشستگیشان پس انداز میکنند.

این گونه افراد در سن 50 سالگی کشف می کنند که در دفتر کار خود زندانی هستند. آنها کارمندانی با ارزش و با تجربه ای هستند . امنیت شغلی دارند و شاید پول کافی به دست می آورند.ولی در عمق درون خود میدانند که از لحاظ مالی به دام افتاده اند و فاقد هوش مالی برای ترک دفتر خود هستند .

اکثر این افراد فاقد اطلاعات مالی لازم هستند بنابراین برای امنیت مالی ارزش قائل می شوند و به جای اینکه کارآفرین شوند برای کارآفرینان کار میکنند.به جای اینکه خود سرمایه شان را مدیریت کنند مدیریت سرمایه شان را به دیگری می سپارند و به جای افزایش هوش مالیشان خود را به کار در دفترشان مشغول میکنند.

نحوه برخورد ثروتمندان با مشکلات مالی :

پنج نوع هوش مالی اصلی وجود دارد که یک فرد باید در خود ایجاد کند تا ثروتمند شود که در قسمتهای بعدی این مقاله به آن پرداخته می شود اگر شخصی به این پنج هوش مسلط شده باشد به کمال مالی دست یافته است.

ثروتمندان اگر راه حل مشکلات خود را ندانند در جا نمی زنند و خود را مخفی نمی کنند. آنها به دنبال کارشناسانی میگردند تا بتوانند به آنها کمک کنند تا مشکلاتشان را حل کنند. در این روند آنها هوشمند تر شده و برای مشکل بعدی مجهز تر خواهند شد . ثروتمندان تسلیم نمی شوند بلکه می آموزند و از طریق آموختن ثروتمند تر می شوند.

حل مشکلات مالی :

اکثر افراد کار می کنند تا مشکلات مالی دیگر مردمان را حل کنند اما چه کسی مشکلات مالی کارگران و کارمندان را حل میکند؟

فقرا و اقشار متوسط برای ثروتمندان کار می کنند ولی از حل مشکلات مالی خود عاجزند. به جای اینکه به مشکلات مالی به عنوان فرصتهایی برای باهوش شدن بنگرند به خانه می روند روی صندلی می نشینند و شام می خورند تلویزیون می بینند و صبح روز به محل کار می روند تا فردی را ثروتمند کنند.

متاسفانه تحصیلات و سخت کوشی اگر با استفاده از هوش مالی همراه نباشد نمی تواند موجب تولید ثروت شود.

بازی با پول؟؟؟

همه آدمها چه بدانند و چه ندانند در حال انجام بازی با پول ها هستند. منتها شدت دخالت در بازی فرق میکند. برخی شدیدتر بازی میکنند از قوانین آگاهند و از آنها استفاده می کنند تا بیش از دیگران برای خود کار کنند.

بعضی از مردم برای یادگیری و پیروزی مشتاق ترند و زمان بیشتری را به این کار اختصاص می دهند.اکثر افراد در حال بازی هستند شاید بدون اینکه بدانند دارند بازی میکنند ولی فقط برای این بازی می کنند که نبازند و برای برد بازی نمی کنند.

تفاوت هوش مالی و با هوش ذهنی (آیکیو)

هوش مالی تنها بخشی از هوش ذهنی است که برای حل مشکلات مالی از آن استفاده می شود.ممکن است شخصی ذارای هوش ذهنی بالایی باشد ولی هوش مال پائینی داشته باشند و یا عکس این موضوع.

هوش مالی دارای طبقه بندی خاص خود به شرح زیر می باشد :

1.هوش کسب درآمد بیشتر

اکثر آدمها در آمد دارند ولی کسی که درآمد بیشتری داشته باشد هوش مالی بالاتری دارد.

2.هوش محافظت از پول

محافظت از پول در برابر آدمهایی که ممکن است ا ترفند پول شما را بدزدند و یا پرداخت هزینه هایی مانند مالیت که در صورت دانستن قوانین مربوطه ممکن است بتوانند ممکن است بتوانید کمتر پرداخت کنید بیانگر هوش مالی است.

3.هوش بودجه بندی

بودجه بندی پول مثل یک ثروتمند نیازمند هوش مالی بالایی است . اگر کسی بتواند مانند ثروتمندان بودجه بندی برای پول خود داشته باشد میتواند ثروتمند شود . مثلا اگر یک نفر در سال 10 میلیون تومان داشته باشد و ده میلیون تومان هم هزینه داشته باشد در مقابل کسی که ده  میلیون تومان در آمد و هشت میلیون تومان هزینه و دو میلیون تومان از پول های خود را سرمایه گذاری میکند دارای هوش مالی متوسطی است اینکه کسی بتواند فارغ از پس انداز خود سرمایه گذاری کند دارای هوش مالی بالائی است.

4. هوش تقویت پول خود

بسیاری از افراد نمیدانند پس انداز های چگونه سرمایه گذاری کنند تا بتوانند پول خود را تقویت کنند.برخی از افراد پول خود را در بانک میگذارند و از حداقل سودی که بانک میدهد استفاده میکنند.در کشور ما غالبا سود پرداخت شده توسط بانکها از نرخ رشد تورم پائین تر است بنابراین پول در مدت زمان مشخص ارزش خود را از دست میدهدوخرید اوراق مشارکت هم همینطور است.

5.هوش افزایش اطلاعات مالی خود:

واگذاری کار سرمایه گذاری به دیگران مانع افزایش دانش مالی خودتان میباشد. به عبارت دیگر اگر شخص دیگری پولتان را مدیریت کند نمیتوانید هوش مالی خود را افزایش دهید و در اصل شما با پول خودتان به دیگران پاداش می دهید

اگر این 5 هوش مالی خود را ایجاد کنید بهتر میتواندی مشکلات خود را حل کرده و هوش مالی خود را افزایش دهید.

چه کسانی به هوش مالی بیشتر نیاز دارند؟کلیه کسانی که با پول سر و کار دارند نیاز به هوش مالی دارند.

هوش کسب درآمد بیشتر:

اولین درس برای افرایش هوش مالی داشتن مهارت حل مسئله یا حل مشکل است. یعنی به جای شانه خالی کردن در برابر مشکلات آن ها را حل کنیم.

دومین درس مقاومت در برابر ناکامیها و درس گرفتن از شکستها و موفقیت های قبلی است . در این صورت است که با مواجه شدن با مشکلات و حتی شکست در برابر مشکلات چیزی به اسم تجربه که باعث تقویت هوش مالی می شود در آدم ایجاد می شود.

پس انسانهای قوی میتواند از شکست برای خود پل پیروزی بسازد.

ارسالی کاربر :

Mahdi mohamadian

نشریه اقتصادی بیزینس پرس

www.karotejarat.rzb.ir

مقاله افزایش هوش مالی

 

 

 

 

 

                             

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی